O nás

Pár slov o naší kapele....

Koncerty

Nejbližší koncerty....

Diskografie

Dosud vydané desky a CD

Vítejte na webu o naší jazzové kapele

Koncerty

09.03.2018
19:30
REDUTA Praha

13.03.2018
MADRID
(Španělsko) 

14.03.2018
VIGO
(Španělsko)

15.03.2018
EL-FERROL (Španělsko)

16.03.2018
MONFORTE  DE LEMOS (Španělsko)

Old Timers Jazz Band vznikl v roce 1968 a svým projevem stylově navazuje na hru neworleánských veteránů a stejně jako oni hraje převážně improvizovaný jazz se silně emotivním nábojem a srdečností sobě vlastní.

Za tuto dobu získal mnoho příznivců z řad milovníků tradičního jazzu po celé Evropě. Kromě prakticky všech festivalů v ČR např. ČAJF Přerov, AJF Mladá Boleslav, MJF Karlovy Vary, Slánské jazzové dny atd. vystupuje pravidelně na koncertech v jazzových klubech a festivalech po celé Evropě. Vděčné posluchače má v BRD, Holandsku, Rakousku, Lucembursku, Francii, Španělsku, a ti se vždy rádi vracejí na jejich další vystoupení. O jejich oblíbenosti u posluchačů svědčí i udělení čestného členství v jazzklubu Osterode am Harz či v holandském Epe, pořadatele festivalu Jazz Comes To Town, jehož je kapela pravidelným účastníkem. Svojí srdečností a nasazením dokážou všude navodit příjemnou pohodu a jazzový zážitek z poslechu tradičního jazzu.
OTJB účinkoval též v mnohých TV programech jak v ČR, tak i v BRD, např. Jazzwelle Plus v Hamburku, Radio PSR Sachsen, live přenos z jazzového klubu "Tone" v Drážďanech atd.

Repertoár OTJB tvoří více než 250 skladeb, které obsahují stylový záběr od ragtime, gospel, spirituálů až po swingový dixieland 20.-40.let. Old Timers Jazz Band se svým "happy jazzem" je vhodným zpestřením nejen jazzových festivalů, jazzových klubů, ale i na firemních párty, slavnostních otevření různých podniků, narozenin, svatebních párty, projížďkách na parníku atd. Zvlášť vhodný je OTJB pro zpestření automobilových soutěží či srazů autoveteránů atd.

Obsazení OTJB

Josef Krajník
trubka, vocal, leader

Rudolf Musil
clarinet, sopran sax

Jaroslav Zelený
trombon, vocal

Antoním Šturma
banjo, el. kytara

Pavel Šlosar
kontrabas 

Petr Zimák bicí nástroje

První pravý box

Vyprávíme velkolepý příběh dálkových obchodních cest, které odnepaměti spojovaly civilizační centra i nespočet oáz, měst a přístavů všech tří kontinentů Starého světa. Chceme hovořit o Hedvábné cestě, jejíž strhující osudy v rámci naší výstavy ztotožňujeme s principem civilizačního vývoje a v nejobecnější rovině též s dějinami světa.